Кожен українець безкоштовно отримає по два гектари землі. Подробиці

Новости

Не всі українці знають, що по закону вони можуть мати додаткову землю для ведення особистого селянського господарства. Як селяни, так і містяни можуть стати власниками ділянок на території сіл та міст.

Проте, виявляється, стати власником такої ділянки не просто. На шляху — чиновники Держгеокадастру, які повідомляють, що вільної землі немає.

Але після того, як Зеленський оголосив про відкриття ринку сільськогосподарських земель, у цьому питанні теж почалися зрушення. Але тепер все змінилося. Можна не тільки отримати, але і продати вже зараз, не чекаючи поки знімуть мораторій на продаж землі. Подробиці повідомляє today.

Кожен громадянин України має право на ділянку до двох гектарів під особисте господарство. Про це свідчать статті 116, 118 і 121 закону про приватизацію.

Кожен громадянин України має право на ділянку до двох гектарів під особисте господарство. Про це свідчать статті 116, 118 і 121 закону про приватизацію.

При цьому земля може бути виділена в будь-якому населеному пункті (включаючи мегаполіси) або за межами міста.

Формально процедура отримання землі є дуже простою, але є і “підводні камені”.

“Потрібно звернутися до місцевого органу виконавчої влади, написати відповідну заяву, і її зобов’язані розглянути, виділивши вам землю. Платити за це не потрібно, Але є підстави для відмови – відсутність вільної землі у веденні місцевої громади”, – пояснив глава адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

Причому, на відміну від сільськогосподарського паю, земля під особисте присадибне господарство і зараз не підпадає під мораторій. Тобто її можна продавати навіть не чекаючи відкриття ринку.

“Можна продавати, дарувати, міняти, здавати в оренду, тобто, здійснювати ті ж дії, що і, наприклад, з квартирою”, – зазначив президент асоціації “Земельна спілка України” Андрій Кошиль.

Спеціалізовані онлайн-майданчики переповнені оголошеннями про продаж або обмін земель під особисте сільське господарство (ОСГ). Наприклад, на OLX 25 соток під Ужгородом в селі Сюрте пропонується за 52 тисячі гривень.

Ціни не впорядковані – вони залежать від населенного пункту, в якому продається земля. Але, як вважають експерти, з відкриттям ринку сільгоспземлі, якщо угіддя дозволять купувати іноземцям, ситуація може змінитися. Землі під особисте присадибне господарство, особливо з хорошим місцерозташуванням і родючі, можуть подорожчати.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *